Esyöre Gıda
Toptan Gıda Beypazarı Maden Suyu, Niğde Gazozu, Doğanay Şalgam, Dark Blue Enerji İçeceği, Booly Meyve Suyu, Çizmeci Time, Türkmen Su, Defne Su, Gümüş Su, Asya Su, Akbel Süt Bayi
Estim Toptancılar Sitesi, F Blok, No: 1
info@esyoregida.com.tr
0222 228 19 09

Tarım Kredi Kooperatifi, marketleriyle üretime ve istihdama katkı sağlıyor

25.11.2021 

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraklerinden Tarım Kredi Kooperatif Marketlerin 566. hizmet noktası Elazığ’da açıldı. Açılışı gerçekleştiren Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdür Yardımcısı Davut Arpa, Kooperatif Market bünyesinde 3 bin 314 kişiyi istihdam ettiklerini ve 1000 şube hedefine emin adımlarla ilerlediklerini söyledi.

Ülke genelinde 566'ıncı mağazasını Elazığ’a açan ve Tarım Kredi Kooperatiflerinin marketleri yaygınlaşıyor. Elazığ Mimar Sinan şubesi açılışına Tarım ve Orman Bakanlığı Elazığ Tarım ve Orman İl Müdürü Turan Karahan, Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Pirinççi, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdür Yardımcısı Davut Arpa, Malatya Bölge Müdürü Yusuf Karabatak, Kayseri Bölge Müdürü Mehmet Uzun, TK Birlik A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Güneş, TK Pazarlama ve Marketçilik A.Ş. Genel Müdürü Bayramali Yıldırım, şirket yöneticileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılışta konuşan Genel Müdür Yardımcısı Arpa, Tarım Kredi Kooperatiflerinin 17 bölge birliği, 1615 kooperatif ve 200 hizmet bürosuyla 1815 noktada çiftçilerin tarımsal girdi ihtiyacını sağladıklarını söyledi.

Bir taraftan tarımsal girdi ihtiyacını karşılarken bir taraftan da bağlı şirketler marifetiyle ülkenin üretimine ve istihdamına destek olduklarını anlatan Arpa, gıda, sigorta, bilişim, bireysel emeklilik, hayvancılık, gübre, yem, tohum, sera örtüsü, sulama sistemleri alanında faaliyet gösteren 19 şirketlerinin bulunduğunu kaydetti.

566’inci şube Elazığ’a

Tarım Kredi Kooperatif Market'in 566'ıncı şubesini Elazığ’a açtıklarını ifade eden Arpa, şöyle devam etti:

"Türkiye'nin çeşitli illerinde marketlerimiz açılmaya devam ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın bizim için tayin ettiği bir hedef vardı, bunu 1000 mağaza olarak tanımladık. Allah nasip ederse stratejik eylem planımız dahilinde Sayın Cumhurbaşkanımızın gösterdiği hedefe hızla ilerliyoruz. 2022'nin ilk çeyreğinde mağaza sayımızı 1000'e ulaştırmayı hedefliyoruz. Tarım Kredi Kooperatif Market'te amacımız, üreticilerimizin ürünlerini mümkünse kendi tesislerimizde mümkün değilse ülkemizde faaliyetini devam ettiren ama atıl kapasiteler bulunan üretim tesislerinde kendi gıda mühendislerimiz refakatinde kendi reçetelerimizle değerlendirmek."

"Gıda arzı güvenliğini son derece önemsiyoruz"

Üretim kapasiteleri arttıkça çiftçi ürününü değerlendirme kabiliyetlerinin de arttığını dile getiren Arpa, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Gıda arzı güvenliğini son derece önemsiyoruz. Bugün itibariyle herkesin kendi sofralarına taşıdığı ve içerisinde ne olduğunu bilmediğimiz binlerce üründen bahsedebiliriz. Ürünün arkasını çevirdiğimizde normal bir vatandaşın, eğitimini almamış bir kişinin bunların ne anlama geldiğini bilme şansı yok. Rica ediyorum bizim ürünlerimizin arkasına çevirip bir bakın. Helva üretiriz, içerisinde susam ve şeker veya varsa limon suyu yazar. Dolayısıyla içeriğinde ne olduğunu bilmediğimiz ürünler değil vatandaşımızın anlayabileceği tarzda, mümkün olduğunca katkı ve koruyucu maddelerden arındırılmış bir üretim politikamız var. Dolayısıyla gıda arzı güvenliğini de bir anlamda temin etmiş oluyoruz. Bize gelen müşterilerimiz sadece bir ucuzluk algısıyla değil sofralarına güvenilir gıda taşımak için geliyor. Zeytinyağını içerisinde sadece zeytin yağı vardır, herhangi bir katkı maddesi yoktur. Maliyeti aşağı çekmekle ilgili bir kaygımız olmadığı için ürünün orijinalinde ne olması gerekiyorsa o oluyor."

“Kendi ürettiğimiz ürünlerde son derece hassasız”

Genel Müdür Yardımcısı Arpa, tüketici tercihlerine bırakmak zorunda oldukları alanların da olabildiğini ifade ederek, "Özellikle kendi ürettiğimiz ürünlerde son derece hassasız. Bize gelen tüketiciler sadece ucuzluk için değil sofralarına güvenli gıdayı taşımak için geliyor." dedi. 2018'de 280 milyon liralık ürün alımlarını 2020 yılı itibarıyla 2,4 milyar lira olarak gerçekleştirdiklerini belirten Arpa, "Bu yılın sonu itibarıyla yaklaşık 3,5 milyar liralık çiftçi ürününü değerlendireceğiz, bunu hedefledik ve Allah nasip ederse bu rakamı geçeceğiz." diye konuştu.

 

Gönderen: journal
948 defa okundu 
 


Ekonomi
YER-SİS PROJESİ’NİN SONUÇLARI DEĞERLENDİRİLDİ
EOSB Mesleki Edindirme ve Geliştirme Merkezi’nde mezuniyet heyecanı
“BİZLERİ SAĞLIK ÇALIŞANI OLARAK GÖRMEYEN ANLAYIŞI KABUL ETMİYORUZ”
Asgari Ücret Tespit Komisyonu İkinci Kez Toplandı
ARÇELİK VE ASPİLSAN ENERJİ’DEN YERLİ BATARYA ÜRETİMİ İŞ BİRLİĞİ

 

 
Esyöre Gıda - 0222 228 19 09